Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Zdrowie psychiczne a jakość życia - konferencja

piątek, 15 września 2017

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ''Zrozumienie - zdrowie psychiczne a jakość życia'', które odbędzie się 18 września o godz. 16.00 w Domu Kultury w Miechowie.

Dwoje młodych ludzi – Barbara SEWREYN–SKUCHA i Marcin LASZCZAK postanowili zorganizować spotkanie o swoich ale nie tylko swoich doświadczeniach związanych z chorowaniem i zdrowieniem.

Mogłoby się wydawać, że to sprawa bardzo osobiste, ale Oni wiedzą jak ważne jest mówienie o tym adresowane do tych, których dotknął podobny los, do ich rodzin i bliskich, ale też do tych, którzy czasem boją się nawet o tym myśleć. A mówić trzeba by „oswoić” się z myślą ,że podobne przypadki dotykają coraz większą liczbę ludzi na całym świecie.

W programie przewidziane zostały wystąpienia o tym, że po pierwsze choroba to nie wyrok, że wyzdrowienie jest możliwe - będzie mówił o tym Mateusz Biernat – człowiek który dzieli się swoim doświadczeniem zdrowienia jako ekspert i osoba aktywnie działająca na rzecz przełamywania stereotypów i uprzedzeń,

O wystawie stworzonej w Szpitalu Babińskiego w Krakowie przez osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego „Uważaj na głowę” opowie Paweł Podgórski.

Swoje doświadczenia zdrowienia, także dzięki uprawianiu kolarstwa przedstawi Marcin Laszczak.

A niezrozumieniu z jakim spotykają się ludzie cierpiący na Autyzm i Zespół Aspergera mówić będzie Barbara Seweryn Skucha.

To chyba pierwsza taka prezentacja w Miechowie – adresowane przede wszystkim do tych, którzy jeszcze wstydzą się pokazać, że czasem jest im trudniej, do ich bliskich, którzy często boja się mówić o swoich kłopotach a nade wszystko do tych którzy jeszcze nie rozumieją – tak by zrozumieli, że  można żyć normalnie, cieszyć się światem, uprawiać sport, pomagać innym czy tworzyć.

WYJĄTKOWE SPOTKANIE W MIECHOWIE – ZROZUMIENIE – ZDROWIE PSYCHICZE A JAKOŚĆ
ŻYCIA  PONIEDZIAŁEK 18 WRZEŚNIA 2017 R. GODZ. 16.00 KINO GRYF W MIECHOWIE
(CENTRUM KULTURY I SPORTU - UL. RACŁAWICKA 10)

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się: