Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

IV Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia

środa, 13 września 2017

Rola i ranga profilaktyki zdrowotnej stale wzrasta dlatego  w trosce o Nasze bezpieczeństwo zdrowotne Województwo Małopolskie we współpracy z placówkami medycznymi organizuje bezpłatne badania profilaktyczne, wykłady i warsztaty.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, podczas którego będzie można zmotywować się do zmiany zachowań zdrowotnych, które będą miały wpływ na nasze zdrowie. Dowiemy się również dlaczego tak trudno jest nam zmieniać nasze złe nawyki, przyzwyczajenia i uzależnienia i jak sobie z nimi radzić.

Podczas wykładów dowiesz  się również jak wygląda technika samobadania piersi, od kiedy warto się badać i dlaczego powinnyśmy to robić. Aż 60% zmian wykrywają u siebie same Panie więc umiejętność samobadania jest niezbędna.

Podczas Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia będzie więc okazja do  praktycznej nauki samobadania przy pomocy fantomów i przedyskutowania jakie zmiany powinny nas zaniepokoić. Dowiemy się również jakie znaczenie w codziennym naszym życiu ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Zachęcamy również do skorzystania z  bezpłatnych  badań profilaktycznych tj. spirometria, EKG z opisem, pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, BMI z analizą tkanki tłuszczowej i zawartości wody, cytologia, mammografia, możliwość oddania krwi z możliwością zostania honorowym dawcą krwi.

Teoria musi iść w parze z praktyką dlatego podsumowaniem wykładów będą warsztaty samobadania piersi, warsztaty udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy, oraz warsztaty promujące honorowe oddawanie krwi.

                                                                                               Serdecznie zapraszamy

    Dyrektor szpitala
    Mirosław Dróżdż

Do pobrania:

Podziel się:

W tej kategorii: