Pogoda

W Miechowie odbyły się zawody Już Pływam

czwartek, 18 maja 2023
Kliknięcie otwiera galerię

W ubiegłą niedzielę, 14 maja, na Krytej Pływalni CKiS w Miechowie zorganizowane zostały małopolskie zawody pływackie „Już Pływam” pod patronatem Burmistrza Dariusza Marczewskiego.

W zawodach wystartowało 177 uczestników z 10 klubów i szkółek pływackich posiadających licencje Polskiego Związku Pływackiego oraz jeden niezrzeszony zawodnik. Wśród nich znaleźli się młodzi zawodnicy sekcji pływackiej działającej przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, dla których był to pierwszy występ na profesjonalnych zawodach pływackich prowadzonych pod nadzorem Małopolskiego Kolegium Sędziów Pływania. Dla dzieci, prowadzonych przez trenerów - Roksanę Kabza oraz Łukasza Dobrzańskiego, sam start było dużym wydarzeniem sportowym.

Miechów reprezentowało 16 najmłodszych zawodników, którzy pierwsze treningi pływackie od podstaw rozpoczęli w tym roku szkolnym. Największa grupa pływaków przyjechała ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Liczne reprezentacje wystawiły też drużyny z Oświęcimia, Tarnowa czy Nowego Targu.

Po raz kolejny patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, który wspólnie z Dyrektor CKiS Sylwią Suchecką i prezesem MOZP Kazimierzem Woźnickim, oficjalnie rozpoczął rywalizację sportową.

W tym roku Puchar Burmistrza Miechowa zdobyła dziewczęca drużyna z Kmity Zabierzów oraz chłopięca drużyna z Nowego Targu.