Światło dla fizyki - sukcesy miechowskich gimnazjalistów

W niedzielę 06.09.2015 r. w Centrum Kongresowym w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom XI Regionalnego Konkursu – Multimedia i Dydaktyka w Międzynarodowym Roku Światła. Finalistkami zostały dwie uczennice Gimnazjum nr 1 im. Macieja Miechowity w Miechowie: Marzena Bac i Kasandra Dziuba (obecnie już absolwentka). Jest to kolejny duży sukces gimnazjalistów, sukces tym większy, że w konkursie rywalami byli również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Marzena Bac, jako finalistka, która zajęła w konkursie III miejsce, zaprezentowała publicznie swoją pracę pt. „Światło”. Aby kibicować Marzenie i być może połknąć fizycznego bakcyla, na XLIII Zjazd Fizyków Polskich pojechali uczniowie klas: I c i III b (są to klasy ogólne, w których uczy się młodzież dążąca do rozwijania zainteresowań w zakresie przedmiotów ścisłych). Mogli oni również wysłuchać wykładu „Rola eksperymentu w dydaktyce” wygłoszonego przez dr. Jerzego Jarosza z Uniwersytetu Śląskiego, Pracownika Dydaktyki Fizyki. Wykładowi towarzyszyły pokazy: np. jak balon umieszczony na łóżku fakira (ok. 20 gwoździ) nie pęka mimo nacisku 15 kg, jakie właściwości wykazuje ciało ochłodzone ciekłym azotem, czy też jak powstaje burza.
Obecne sukcesy nie są pierwszymi, zapewne też nie ostatnimi, jakie odnoszą miechowscy gimnazjaliści z fizyki. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie byli finalistami w ogólnopolskich konkursach „Fizyka da się lubić” oraz „Uczę się dla swoich marzeń”. We wszystkich konkursach opiekunką i zarazem osobą zachęcającą i motywującą dla uczniów jest nauczycielka fizyki, Pani Joanna Dróżdż.
W tej kategorii:
-
Upamiętniono 80. rocznicę rozbicia więzienia PUBP. piątek, 25 kwietnia 2025
-
Miejska gra historyczna zakończona! piątek, 25 kwietnia 2025
-
Książki w drodze do mieszkańców! środa, 23 kwietnia 2025
-
Uwaga! Zmiana terminu wydarzenia środa, 23 kwietnia 2025
-
Losowanie składów komisji obwodowych wtorek, 22 kwietnia 2025
-
Badania w Miechowie wtorek, 22 kwietnia 2025
-
80. rocznica rozbicia więzienia w Miechowie piątek, 18 kwietnia 2025
-
Sesja Rady Miejskiej w Miechowie czwartek, 17 kwietnia 2025
-
Miechowskie Dni Książki czwartek, 17 kwietnia 2025