20 Środa, 20 listopada 2024 Edyta, Edmund, Anatol
Pogoda

Rusza II edycja Szkoły dla Rodziców!

wtorek, 18 listopada 2014
Kliknięcie otwiera galerię

Już 22 listopada rusza II edycja Szkoły dla Rodziców. Projekt ma na celu wzmocnienie miechowskich rodzin, a także świadome budowanie przyszłości dzieci poprzez rozwój i edukację rodziców. Podobnie jak w I edycji liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane zapisy i nie rezygnowanie z zajęć w ostatniech chwili. 

Program:
- POFILOZOFUJ-MY – warsztaty dla rodziców i dzieci (6-10 lat). Temat: Czy kłamstwo boi się prawdy?
22 listopada (sobota) godz. 11.00-14.00
Jolanta Kogut - kulturoznawca i pedagog. Koordynator projektów i festiwali znanych w całej Europie, m.in.: Dni Tischnerowskie. Dorwać Mistrza. Były dyrektor krakowskiego biura Polskiej Akcji Humanitarnej. Prowadzi zajęcia ze studentami, kadrą nauczycielską, z dziećmi ich i rodzicami. 

- Kiedy stajemy się rodzicami?
28 listopada (piątek) godz. 17.00-20.00
Iwona Anna Wiśniewska - pedagog, psycholog, dyrektor Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie, superwizor, wykładowca, mediator, znana m.in. z porad udzielanych w programie „Rozmowy w Toku”.

- Nie ma dziecka. Jest człowiek – mądre wychowanie, pozytywne motywowanie
4 grudnia (czwartek) godz. 17.00-20.00
- Indywidualne konsultacje dla rodziców
5 grudnia (piątek) – godz. 9.30-16.30
- Rodzeństwo – jak wychowywać dzieci, aby nikogo nie skrzywdzić? Warsztat dla rodziców posiadających więcej niż 1 dziecko
5 grudnia (piątek) – godz. 17.00-20.00
Dorota Zawadzka - psycholog rozwoju, znana z programów „Superniania” czy „Świat według dziecka”, ambasador akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, autorka wielu książek i artykułów dotyczących wychowywania najmłodszych.

- Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. Warsztat dotyczy ratowania życia dziecka i opanowania najważniejszych technik (zadławienia, utrata przytomności i resuscytacja), a także zranienia, oparzenia, zatrucia, ukąszenia i użądlenia itp.
12 grudnia (piątek) godz. 16.30-20.30
Mikołaj Łaski - ratownik, strażak, instruktor pierwszej pomocy. Autor książki "Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt" (2013). Współpracuje z Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie. Założyciel firmy szkoleniowej First-Aiders skupiającej się na nauczaniu młodych rodziców, nauczycieli i opiekunów w zakresie pierwszej pomocy pediatrycznej.

- Słowa ranią na całe życie – wychowanie bez przemocy
9 stycznia (piątek) godz. 17.00-20.00
Fundacja Dzieci Niczyje – największa polska organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną dzieci przed krzywdzeniem i pomocą dzieciom, które doświadczyły przemocy i wykorzystywania. FDN realizuje także wiele kampanii społecznych – m.in.  „Zły dotyk”, „Dzieciństwo bez przemocy”, „Dobry Rodzic-Dobry Start”, „Dziecko w Sieci”.

- Mówić czy rozmawiać? Słuchać czy słyszeć? Trudna sztuka komunikacji
16 stycznia (piątek) godz. 17.00-20.00
Justyna Szlosek - pedagog, muzyk, trener Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą skutecznie łącząc muzykoterapię z wiedzą pedagogiczną. 
Agnieszka Podsiadło - psycholog, psychoterapeuta, trener Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, specjalizuje się w terapii rodzin,  pracy z dzieckiem z autyzmem, wspieraniem rozwoju potencjału dzieci i młodzieży.

- Pozytywna komunikacja z dzieckiem
23 stycznia (piątek), godz. 17.00-20.00
Katarzyna Wnęk-Joniec - psycholog, od wielu lat pracująca z dziećmi. W ostatnich latach opracowała i prowadziła szkolenia finansowane przez Biuro Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Prowadzi spotkania adaptacyjne oraz autorskie warsztaty dotyczące emocji. Pracuje w fundacji na rzecz zapobiegania przemocy wobec dziecka. Jest autorką książki: "Nie przydeptuj małych skrzydeł... czyli o niezamierzonych zranieniach".

- Jak świadomie wspierać rozwój przedszkolaka poprzez zabawę? Warsztaty psychologiczno-logopedyczne
30 stycznia (piątek) godz. 17.00-20.00
Jolanta Górak - Bożęcka - psycholog, pedagog, pracownik PCPR, o wielu lat prowadzi prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne, specjalizuje się w diagnozie i sporządzaniu opinii psychologicznych oraz pomocy w trudnych sytuacjach życiowych dzieci i dorosłych. 
Beata Koterwa - pedagog, logopeda, ukończyła szkolenia I i II stopnia "Biofeedback EEG oraz Biofeedback GSR. Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi z problemami językowymi. 

- Jaka jest moja rola w wychowaniu dziecka? Warsztat wyłącznie dla ojców
6 luty (piątek) godz. 17.00-20.00
Iwona Anna Wiśniewska - pedagog, psycholog, dyrektor Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie, superwizor, wykładowca, mediator, znana m.in. z porad udzielanych w programie „Rozmowy w Toku”.

Podziel się:


na górę