Miechowski Orszak Trzech Króli
Orszak Trzech Króli stał się już miechowską tradycją, a w tym roku odbyła się jego trzecia edycja. 6 stycznia orszaki wyruszyły z trzech miejsc naszego miasta, by wspólnie spotkać się w Rynku. Tam też, dla licznie zgromadzonych miechowian koncert kolęd wykonały Orkiestry Dęte „Sygnał”, „Hejnał” i „Nasiechowianka” oraz młodzieżowa schola parafialna.
W roli Mędrców wystąpili: Marek Pycia, Mateusz Sobecki i Piotr Wilk. Z gwiazdami przybyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2. W bazylice odbyło się powitanie uczestników oraz wspólne kolędowanie. O godz. 13.00 ks. Bartosz Sikora przewodniczył uroczystej sumie.
Organizatorami orszaku byli: Akcja Katolicka, Gmina i Miasto Miechów oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością sprawili, iż Święto Trzech Króli było wyjątkowo radosne.
W tej kategorii:
-
Konkurs przyrodniczo-leśny rozstrzygnięty wtorek, 29 kwietnia 2025
-
Wniosek o oszacowanie szkód poniedziałek, 28 kwietnia 2025
-
Upamiętniono 80. rocznicę rozbicia więzienia PUBP. piątek, 25 kwietnia 2025
-
Miejska gra historyczna zakończona! piątek, 25 kwietnia 2025
-
Książki w drodze do mieszkańców! środa, 23 kwietnia 2025
-
Uwaga! Zmiana terminu wydarzenia środa, 23 kwietnia 2025
-
Losowanie składów komisji obwodowych wtorek, 22 kwietnia 2025
-
Badania w Miechowie wtorek, 22 kwietnia 2025
-
80. rocznica rozbicia więzienia w Miechowie piątek, 18 kwietnia 2025