Pogoda

Finał Makroregionalny turnieju Coca-Cola Cup 2016

czwartek, 2 czerwca 2016
Kliknięcie otwiera galerię

21 maja br. piłkarska reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Miechowie wzięła udział w Finale Makroregionalnym turnieju Coca-Cola Cup 2016, który został rozegrany w Rzeszowie.

Na stadionie Stali Rzeszów rywalizowało 16 zespołów, po 4 najlepsze drużyny z Małopolski, Podkarpacia, Świętokrzyskiego i Lubelskiego. Miechowianki w swojej grupie eliminacyjnej pokonały gimnazjalistki z Włoszczowy (świętokrzyskie) 3:1 (bramki: Natalia Nastarowska 2 i Sara Banach) oraz uległy dziewczętom z Gimnazjum Łomazy (lubelskie) 0:2 i Rzeszowa (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia) 0:3. To dało im trzecie miejsce w grupie i oznaczało odpadnięcie w rywalizacji o najwyższe lokaty.

Aby wystąpić w rzeszowskim finale, gimnazjalistki z Miechowa wygrały trzy turnieje eliminacyjne w naszym województwie, pokonując po drodze m. in. zespoły z Niepołomic, Krakowa, Lisiej Góry, Wojnicza, Trzebini i Przegini. Nagrodą za występ w Finale Makroregionalnym był komplet strojów piłkarskich, ufundowany przez organizatorów. Udział w turnieju finałowym w Rzeszowie to kolejny sukces piłkarek w tym roku szkolnym. W listopadzie dziewczęta zajęły III miejsce w Finale Wojewódzkim w halowej piłce nożnej, który rozegrany został w Nowym Sączu.

W tegorocznej edycji Turnieju Coca Cola Cup zagrały: Marlena Idzik, Natalia Janus, Emilia Nastarowska, Natalia Nastarowska, Nikola Komenda, Patrycja Komenda, Sara Banach, Wiktoria Banach, Emilia Gawlikowska, Małgorzata Maj, Magdalena Jasińska. Trenerami drużyny są Dariusz Skrzyniarz i Piotr Król.