Przejście na emeryturę Dyrektora Jana Manterysa

25 czerwca 2021 r. wraz z zakończeniem roku szkolnego odbyło się pożegnanie Dyrektora szkoły im. SBSK Obronców Tobruku w Bukowskiej Woli Pana Jana Manterysa. Dyrektor swoją funkcję pełnił przez 31 lat w pełni oddany pracy, która była pasją.
Na uroczystość zakończenia przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Miechów Pan Dariusz Marczewski, Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Pan Jerzy Pułka, Radny Gminy z obszaru Bukowskiej Woli Pan Piotr Sowa, rzesza rodziców i absolwentów Szkoły. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęła Dyrektor - elekt Pani Ewa Król, która w kilku słowach przypomniała drogę zawodową Pana Jana Manterysa. Podziękowania złożyli Pan Dariusz Marczewski wspominając, iż on zaczynał swą drogę edukacyjną, kiedy Jan Manterys już kierował szkolą w Bukowskiej Woli.
Uczniowie dziękowali za przyjaźń i życzliwość jaką Pan Dyrektor zawsze oferował, za bezpieczeństwo i wspaniałą postawę, która była dla nich wzorem. Podziękowania wyrazili również nauczyciele i pracownicy szkoły.
Szczególne podziękowania za współpracę i zasługi dla krzewienia wartości Karpatczyków, popularyzowania postaw obywatelskich i patriotycznych oraz utrwalaniu pamięci narodowej działań bojowych Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich złożyli członkowie Stowarzyszenia „Ułani Karpaccy” które w ich imieniu odczytała nauczycielka historii i języka polskiego Jadwiga Gładyszowska – Tomczyk. Wzruszenie i zaskoczenie Pana Dyrektora było tylko potwierdzeniem jak wiele miejsca w jego sercu zajmują Ułani Karpaccy i jak ważna dla niego jest pamięć o bohaterach, którą wpajał i popularyzował od 25 lat, czyli od czasu przyjęcia przez szkołę imienia Samodzielnej
Brygady Strzelców Karpackich – Obrońców Tobruku. W podziękowaniu Ułani Karpaccy zawarli zdanie
„Ułani Karpaccy są dumni z Pana osiągnięć”….. my społeczność szkoły i miechowszczyzny również przepełnieni jesteśmy tą dumą i dziękujemy.
/ Jadwiga Gładyszowska Tomczyk/
W tej kategorii:
-
Rozbili więzienie w Miechowie. Miejska gra zakończona piątek, 25 kwietnia 2025
-
Książki w drodze do mieszkańców! środa, 23 kwietnia 2025
-
Uwaga! Zmiana terminu wydarzenia środa, 23 kwietnia 2025
-
Losowanie składów komisji obwodowych wtorek, 22 kwietnia 2025
-
Badania w Miechowie wtorek, 22 kwietnia 2025
-
80. rocznica rozbicia więzienia w Miechowie piątek, 18 kwietnia 2025
-
Sesja Rady Miejskiej w Miechowie czwartek, 17 kwietnia 2025
-
Miechowskie Dni Książki czwartek, 17 kwietnia 2025
-
Radosnego Alleluja! środa, 16 kwietnia 2025