22 Środa, 22 stycznia 2025 Anastazy, Wincenty, Wiktor
Pogoda

Bieg ''Tropem Wilczym'' po raz pierwszy w Miechowie

wtorek, 1 marca 2022
Kliknięcie otwiera galerię

Upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, nauka patriotyzmu, rodzinne i aktywne spędzenie czasu – już w najbliższą niedzielę 6 marca w Parku Miejskim w Miechowie odbędzie się Bieg „Tropem Wilczym”.

 Jedna z największych imprez sportowo-edukacyjnych w kraju wystartuje w tym roku również w Miechowie.

Bieg „Tropem Wilczym”, który w marcu obchodzić będzie swoje dziesięciolecie, rozpocznie się o godzinie 12:00 w niedzielę 6 marca 2022 roku przy Altanie w Parku Miejskim w Miechowie. Minimalny dystans do pokonania jest symboliczny i wynosi 1963 m (2 okrążenia parku).
Dla pierwszych 50 osób przygotowane zostały pakiety startowe, a dla każdego uczestnika gorąca grochówka, napoje oraz pamiątkowy dyplom.

 Dodatkowo każdy kto zdecyduje się na udział w biegu, otrzyma darmowy bilet okresowy na komunikację miejską w Miechowie. Wystarczy zabrać ze sobą dobrej jakości zdjęcie, na którym widoczna będzie wyraźnie twarz i przekazać je wolontariuszowi w trakcie rejestracji na zawody.

 Rejestracja zawodników rozpocznie się od godziny 10:00 w Altanie w parku i potrwa do 11:30.

Pobiec może każdy, bez względu na wiek czy kondycję!

Zapisy: 

Referat Spraw Społecznych, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UGiM ul. H. Sienkiewicza 25.  pok. nr 214 oraz 215 (II piętro) tel. 41 383 00 40 (wew. 14) lub 534 533 551.

Historia biegu:

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Podziel się:


na górę