Miechów - Miasto i Gmina

Wybory samorządowe 2018
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Wydarzenia A A A RSS pdf drukuj

Koncert - Robert Kasprzycki Trio

czwartek, 30 listopada 2017

Biuro Wystaw Artystycznych "U Jaksy" w Miechowie zaprasza na koncert "Robert Kasprzycki TRIO", który odbędzie się 30 listopada. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy !

Robert Kasprzycki - znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru. Ma na koncie ponad tysiąc pięćset koncertów. Piotr Bałtroczyk mówi o Kasprzyckim, jako o znakomitym pieśniarzu lirycznym z wybitnym zacięciem satyrycznym.

Kasprzycki jesienią 2014 wydał nową płytę i o tym wydawnictwie mówi tak: To chyba moja najbardziej miłosna płyta, jeśli chodzi o tematykę, bo zdecydowanie ograniczyłem się do uczuć” . „Trzymaj się wiatru kochana” – singiel promujący płytę, utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki przez 22 tygodnie.

Program koncertu będzie przekrojowy, a na setliście znajdą się najbardziej znane utwory ze wszystkich studyjnych albumów. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta i duża dawka solidnego grania połączona z zabawą z publicznością. Towarzyszyć mu będą znakomici muzycy (Max Szelęgiewicz - bas, Adam Zadora - perkusja).

------

Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia" zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - "Światopodgląd" . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się "Piosenki i Nie", będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem "klimatycznego" koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Najnowszy album „CZTERY”, miał premierę na jesienią 2014, a koncert promujący był transmitowany 8 marca 2015 na antenie Trójki.

www.kasprzycki.pl
http://www.youtube.com/RobertKasprzycki
https://www.facebook.com/RobertKasprzycki

Podziel się:

W tej kategorii: