Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Sołectwo Zagorzyce - gospodarzem dożynek gminnych 2017

poniedziałek, 15 maja 2017

12 maja Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski spotkał się z organizatorami Dożynek Gminnych, które odbędą się 20 sierpnia w sołectwie Zagorzyce.

W spotkaniu uczestniczyli starostowie dożynek: Krystyna Kania i Leszek Zięba, Andrzej Filus – sołtys Zagorzyc oraz Danuta Sokół – sołtys miejscowości Parkoszowice, w której zaplanowano przyszłoroczne święto plonów. Obecni byli również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Zagorzyc i Kół Gospodyń Wiejskich obydwu miejscowości. Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, odpowiedzialne za organizację tego wydarzenia reprezentowała dyrektor Sylwia Suchecka.

Podczas spotkania wspólnie wymieniono się uwagami i spostrzeżeniami na temat organizacji święta. Omówiono trasę korowodu, harmonogram imprezy oraz plan zagospodarowania terenu przeznaczonego pod organizację uroczystości.

Dożynki rozpoczną się mszą świętą, podczas której nastąpi poświęcenie wieńców. W dalszej części uroczystości odbędzie się obrzęd dożynkowy oraz występy artystyczne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „ANDRE”. 

Starostowie Dożynek Gminy Miechów 2017

Krystyna Kania - mieszkanka Parkoszowic, jest szefową Koła Gospodyń Wiejskich w swojej miejscowości. Pani Krystyna wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w uprawie zboża i ziemniaków.

Leszek Zięba – mieszkaniec Zagorzyc. Wspólnie z rodziną prowadzi gospodarstwo, na którym dominuje uprawa zbóż, kapusty i ziemniaków.

Mimo wielu codziennych zajęć w swoich gospodarstwach, starostowie znajdują także czas na prace społeczne na terenie naszej gminy.

Podziel się: