Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Dzień zdrowego śniadania w SP Bukowska Wola

piątek, 10 listopada 2017

8 listopada 2017r. w  Szkole Podstawowej w Bukowskiej Woli , dzieci z oddziału przedszkolnego, podobnie jak ich starsi koledzy z klas 0-III wraz z pomocą wychowawców i rodziców szykowali wspólne śniadania.

Fantazyjne kanapki, koreczki, sałatki owocowe czy też jarzynowe, własnoręcznie przygotowane soki a także inne pyszności, królowały w tym dniu na stołach we wszystkich klasach. Akcja śniadaniowa poprzedzona była przypomnieniem uczniom zasad prawidłowego odżywiania, oraz roli ruchu w rozwoju młodego organizmu.

Każdy nauczyciel przeprowadził w klasie zajęcia dotyczące ilości posiłków, godzin ich spożywania, a także wartości odżywczych jakie powinny zawierać. Ponadto uświadamiano uczniom, jak ważne są higieniczne warunki pracy z żywnością i jej przechowywania. Syci i zadowoleni wróciliśmy do obowiązków.

Miejmy nadzieję, że zdrowe posiłki staną się stałym elementem naszego życia, a nie tylko okazjonalnym, jak opisywana akcja. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do Dnia Zdrowego Śniadania.

Podziel się:

W tej kategorii: