Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Europejskie Dni Dziedzictwa - wykład w Miechowie

niedziela, 3 września 2017

W sobotę 9 i niedzielę 10 września br. w godz. 10.00 - 16.00 zapraszamy do zwiedzania unikatowego dworku „Zacisze” w Miechowie.

W ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa - Biuro Wystaw Artystycznych ''U Jaksy" zgłosiło wykład pt. Dziedzictwo krajobrazu inspiracją dla rozbudowy infrastruktury zabytkowego obiektu w przestrzeni obok Dworku „Zacisze''.

Podczas wykładu prezentowany będzie projekt w zapisie elektronicznym 3D.

W programie również dyskusja z autorami opracowania „Historyczne obiekty dworskie inspiracją dla rozbudowy infrastruktury wokół Dworku Zacisze”.

Już przez sześć sezonów turystycznych Dworek jest regularnie udostępniany zwiedzającym. Zorganizowano w nim kilka wystaw czasowych, kilkadziesiąt imprez kulturalnych oraz  integracyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży z cyklu grillowanie przy Dworku „Zacisze” zawsze połączone ze zwiedzaniem zabytkowego obiektu na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Ważnym przedsięwzięciem dla zwiększenia atrakcyjności i lepszego funkcjonowania Dworku „Zacisze” jest rozbudowa jego infrastruktury.

Opracowania planu rozbudowy podjęła się Pracownia Projektowa FEDAK, reprezentowana przez Andrzeja Fedaka, który wspólnie z żoną Izabelą Fedak przygotowali bardzo atrakcyjną propozycję.

Opracowany projekt budowy obiektów gospodarczych jest już przygotowany do realizacji, a jedyną przeszkodą dla urzeczywistnienia marzeń są fundusze, które trzeba pozyskać na ten cel ze środków europejskich lub ministerialnych.

Wykład odbędzie się 9 września o ogdz. 16.00.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 Organizator:

Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy”

32-200 Miechów, pl. Kościuszki 3a, tel. 41 3890389, 3810187

e-mail: u.jaksy@gmail.com, www.ujaksy.pl

Podziel się:

W tej kategorii: