Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

103. rocznica Kadrówki

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

W poniedziałek, 7 sierpnia wkroczyli do Miechowa uczestnicy 52. Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. Na rynku powitali ich mieszkańcy miasta, przedstawiciele miechowskich instytucji oraz lokalnych samorządów: Starosta Miechowski - Marian Gamrat i Burmistrz - Dariusz Marczewski.

Po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę Dętą „Sygnał”, komendant marszu  Dionizy Krawczyński złożył meldunek, następnie podziękował lokalnej społeczności za serdeczne przyjęcie „Kadrówki” w Miechowie.

W swym wystąpieniu nawiązał  również do wydarzenia, które miało miejsce 103. lata temu, historycznej i patriotycznej tradycji marszu.
W tym roku, podczas uroczystości na miechowskim rynku odbyło się wręczenie odznaczeń dla kawalerii marszowej, którego dokonał Komendant w asyście Starosty i Burmistrza.

Następnie goście i gospodarze złożyli kwiaty pod obeliskiem z Orłem. Spotkanie na rynku zakończyła  pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego – Marsz Pierwszej Brygady.  

Po oficjalnych uroczystościach „Kadrówka” przemaszerowała do amfiteatru miejskiego na żołnierski poczęstunek.

Patronem tegorocznego marszu jest zmarły w sobotę (5 sierpnia) Piotr Kurek, wieloletni uczestnik „Kadrówki” oraz członek Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uczestnikami marszu są m.in. przedstawiciele Polskiej Organizacji Wojskowej, Kompanii Reprezentacyjnej Korpusu Kadetów z Częstochowy, Bractwa Strzeleckiego „Strzelec” oraz jednostek strzeleckich z całej Polski.  

Marsz zakończy się 12 sierpnia w Kielcach.

Marsz I Kadrowej - Miechów 2017

Podziel się: